Önemli Seo İpuçları


Bu blog yazımda önemli seo ipuçları 'nı maddeler halinde listeleyip sizlerle paylaşacağım. Yer alan maddeleri dikkatle okuyup uygularsanız seo bazında size öenmli katkıları olacaktır. O zaman ilk maddemiz ile başlayalım.

1-Uygun Alan Adı Ve Alan Adında Türkçe Karakterlere Dikkat Etmek
Alan adları web sitelerin adıdır. Bu doğrultuda kuracağınız web sitesi için projenize uygun alan adlarını seçmelisiniz. Kişisel bir blog kurmayı düşünüyorsanız adınız ve soyadınızı verebilirsiniz.
Amacınıza uygun web siteniz le ilgili alan adlarını tercih etmelisiniz. Jenerik bir alan adı seo bazında sitenizi uçuracaktır. Ancak alan adlarının başkaları tarafından alındığını unutmayın. Bu doğrultuda aklınıza gelen alan  adları başkaları tarafından satın alınmış olabilir. Bu yüzden küsmeye gerek yok en doğru alan adını bulana kadar pes etmeyin. Birde çok büyük önem arz eden Türkçe karakterlere kesinlikle alan adlarında yer vermeyin. Türkçe karakterli alan adları arama motorlarında spam olarak adlandırılacaktır. Başlangıç da darbe yemek istemezsiniz herhalde.
Önemli seo ipuçları bazında ilk tavsiyemi yazmış bulunmaktayım. Tekrarlamak da fayda var alan adlarında kesinlikle Türkçe karakterlere yer vermeyin.

2-Alt Etiketini Mutlaka Kullanın
Alt etiketi elemanlara açıklama eklenmesini sağlar.Bu açıklamalar arama motorlarının elemanlar hakkında bilgi almasını sağlar. Görsel arama için etkisi çok büyüktür. Mutlaka web sayfalarınızdaki görseller için alt etiketini kullanın. Aksi taktirde arama motorlarının görseller bölümünde ilgili web sayfanız arama motorları tarafından baz alınmaya bilir. Önemli seo ipuçları yazımda alt etiketini görsellerde kullanmayı ihmal etmeyin.

3-Anahtar Kelimeleri Sık Kullanın(En Önemli İpucu)
Keywords etiketinde belirtiğiniz anahtar kelimelerin sayfada sık geçmesi bu kelimelerin arama motorları tarafından dikkate alınması için önemlidir. Ayrıca anahtar kelimeleri diğer kelimelerden ayıracak stillerde bulundurmak, yine bu kelimelerin arama motorlarına göre önemini büyük oranda artıracaktır.Bu yazıda yaptığım gibi önemli seo ipuçları kelimesini gördüğünüz gibi sayfa içerisinde kalın yazı olarak ayırıyorum. Yaptığım bu işlem seo bazında bana faydası dokunacaktır. Ancak her web sayfasında belirlediğiniz bir kelimeye bu işlemi yapın derim. Fazlası arama motorları tarafından spam olarak algılanabilir.(Böyle olmasını istemeyiz dimi ;))

4-Yönlendirme Sayfaları Düzenlemek
Arama motorları bir çok kritere göre web sitelerini yorumlamak da. Bu yüzden web sitelerimizde yönlendirme sayfaları eklemek arama motorlarının gözünde bizim web sitemizin puanını artıracaktır. 404 sayfaları,iletişim,hakkında sayfaları oluşturmak önemli seo ipuçları yazımda sizlere verebileceğim tavsiyelerden bir tanesi.

5-Backlink Edinmek
Backlink olarak adlandırılan şey başka sitelerin sitenize link vermesidir. Pagerank algoritması için en önemli etken budur. Backlink edinmek için belli bir ücret karşılığında backlink paketleri alabilirsiniz. Bu paketleri satan kişileri çeşitli webmaster forumlarında bulabilirsiniz. Veya seo ajanslarından bu hizmeti satın alabilirsiniz. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız özgün içerikler oluşturarak diğer sitelerin size link vermesini beklemek olacaktır. Önemli seo ipuçları yazımda arama motorlarında yükselmek istiyorsanız mutlaka backlink edinmelisiniz.
6-Tanıtım Yazıları
Önemli seo ipuçları blog yazımda son ipucum tanıtım yazıları hakkında. Eğer seo bazında yükselmek arama motorlarının gözünde değer kazanmak istiyorsanız mutlaka farklı web sitelerine tanıtım yazıları eklettirin. Elbette bununda belirli bir ücreti var. Çeşitli webmaster forumlarında belirli ücretler karşılığında sizin web sitenizi tanıtan tanıtım yazılarınızı paylaşan kişiler var. Tanıtım yazısı oluşturup farklı web sitelerine tanıtım yazıları vermek arama motorlarının gözünde sizin puanınızı büyük oranda artıracaktır.
Bu yazıda basit ama önemli seo ipuçları ' na değindim. Seo geniş bir derya bir çok yöntemi var. Daha sizlere sunabileceğim bir çok ipucu da bulunuyor. Ancak sizlere sunduğum bu 6 ipucunu dikkate alırsanız web sitelerinize faydası elbet olacaktır.

2 yorum:

  1. Yazı için teşekkür ederim ancak yazım kurallarıyla ilgili bir çalışma yapmalısınız.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yazım kurallarına bir noktaya kadar dikkat edebildim. Yeni aldığım tamamlayıcı klavyenin de azizliğine uğradım. Genel olarak gözden kaçan hatalar bazen olabiliyor

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Blogger Eklentileri