EN SON KONULAR

Fatih Wifi İnternet Engelini Aşma(Yalan Yok)2018

Bu yöntem mobil cihazlar içindir.Akıllı tahtalar için yeni yöntemler en kısa sürede bloğumuzda yer alacaktır.
Meb bakanlığı eğitimde fatih projesi için her sınıfa aktif fiber bağlantılı modemler yerleştirdi.Bu modemler kablosuz yayın yapabilmekte.Ancak meb bakanlığı çeşitli siteleri engellemiş bulunmakta.Kablosuz şifresini bulup bağlandığınızda çeşitli sitelerin engellendiğini görüyoruz.Tüm sosyal medya siteleri de engellenmiş bulunmakta.
Fatih wifi vpn çalışan 2018 vpn sayesinde bu engeli aşarak okulda internetin keyfini çıkaracaksınız.
Bağlantı hızı yüksek olmasa da yeterlidir.Youtube üzerinden 360 p videoları rahatlıkla izleyebilirsiniz.
Yapmanız gerekenleri söylüyoruz.
1-Fatih ağında çalışan vpn yi kullanabilmek için sertifikayı kurmanız gerekebilir.Bazı cihazlarda sertifika kurmaya gerek olmadan bağlandık.Ne olur ne olmaz sizde vpn çalışmazsa sertifikayı kurup deneyiniz.
Sertifikayı indirmek için ;SERTİKAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLA!!!
Üstteki bağlantıya tıklayın sertifikayı fatih ağında kullanacaksınız.
Sertifikayı kurmak için cihazınızın tarih ve saati güncel olmalıdır.6 dk bile geri olan cihazlarda sertifika kurulamaya bilir.Sertifika dosyası okunamadı hatası verirse saat ve tarihinizi güncelleyin.
Sertifika dosyasını açın çıkan ekranda hiç bir şey yapmadan.Sertifika adını meb yazarak onaylayın.Sertifika cihazınıza kurulacaktır.
Dilerseniz sertifikayı daha sonra cihazınızdan kaldırabilirsiniz.
Sertifika vpn bağlantısı kurulamaz ise denemenizi öneririm.
Fatih ağına  bağlanamamış olanlar için Türkiye geneli genellikle aynı olan şifreyi de yeri gelmişken paylaşalım.
Fatih ağı wifi şifresi 
 !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Güncel wifi şifresi bu şekildedir.
Büyük ihtimal ile bu şifre ile fatih ağında rahatlıkla bağlanacaksınız.
Fatih ağına bağlantı kurduktan sonra geriye vpn programımızı kurmak kaldı.
Fatih ağı güncel çalışan vpn yi indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
Programı indirdikten sonra cihazımıza kuruyoruz.
Programı açmadan önce fatih ağına bağlı olduğumuzdan emin oluyoruz.Dilerseniz meb sertifikayı da kurabilirsiniz kurmanızı öneririm.Ancak meb sertifikayı kurmadan da bağlantı sağlandı.Ancak https uzantılı sitelere uyarı vermeden girebilmek için mutlaka sertifikayı da kurun.

Vpn programını açıyoruz.Ve alta vereceğim resimlerdeki gibi ayarlarımızı yapıyoruz.Ayarları bir kez yaptıktan sonra her programı açtığınızda değiştirmenize ihtiyaç kalmayacaktır.
Şuanlık malesef resimleri ekleyemiyoruz yazı güncellendiğinde resimler eklenecek.
Fatih ağı vpn programı bağlanma ayarları.
Programı açıyoruz karşımıza bir uyarı çıkacak.
Tüm cihazı tünelle seçeneğine tik atarak programa giriş sağlıyoruz.
Program onay isteyecektir.Şuanlık iptal kısmına tıklıyoruz.Daha sonra seçenekler kısmına gelerek yavaş bağlantılar ile zaman aşımını devre dışı bırak seçeneğine tik atıyoruz.
Şimdi yapmamız gereken daha fazla seçenek kısmına tıklamak.Tıkladıktan sonra vekil sunucu ayarlarından bir http vekil sunucusu ile bağlan kısmına tik koyuyoruz.Onun altında yer alan özel http üst bilgileri kısmına tıklıyoruz.Tıklamadan önce sistem ağ ayarlarını kullan kısmındaki tik aynı dursun.Özel http üst bilgilerine tıklayarak açılan bölümde bu sefer özel http üst bilgileri ekleyin bölümüne tik koyuyoruz.Tikimizi koyduktan sonra üst bilgi 1 kısmından üst bilgi adı girin bölümüne tıklıyoruz.Host yazıyoruz.H harfi büyük olsun.daha sonra üst bilgi 1 bölümünde Host kısmını yazdığımız yerin altındaki kısmına ilkererturul.blogspot.com yazıyoruz.Bu web adresini sakın üst bilgi 2 kısmına yazmayınız.Daha sonra programın ana yerine ev kısmına gelerek başlat diyoruz.Gelen uyarıyı onaylıyoruz.Bağlanmasını bekleyerek 1 dk içerisinde bağlanacaktır.Bağlantı sağlanması için meb sertifikayıda kurmanızı kesinlikle öneririm.Bu ayarı bir kez yapıyorsunuz.Sonradan bağlantıyı keserek her seferinde fatih ağına bağlanabilirsiniz.
Dilerseniz bu işlemi okul dışında yapabilir okula gidince fatih ağına doğrudan bağlanabilirsiniz.
Yapamadığınız bir nokta olursa yorumda bulununuz.
Uzunca uzun emekler sonunda hazırladığım yazım için bu yazıyı bizlere destek olmak için paylaşmanızı istiyorum.


Hiç yorum yok